Sa oled siin

Valkla hooldekodu SLN loeng-seminar 15.08.2012

15 augustil (2012a) oli tehtud esimene praktiline samm tubaka võitlemise teemal sellises suures asutuses nagu AS Hoolekanneteenused. Kohtumine toimus Valkla Hooldekodus.

MTÜ Chiron poolt oli läbiviidud sissejuhatav loeng teemas „Tubakasõltuvus ja võimalused sellest vabanemiseks“. Loengu lõppemisel oli töögrupis arutletud, kuidas antud teadmisi saab rakendada asutuse töös.

Pikkemas perspektiivis on asutuse eesmärgiks vähendada klientide hulgas suitsetajate arvu. See on asutuse poolt veel üks samm enda klientide-patsientide tervise edendamisel. Peab tunnistama, et eesmärk on üsna ambitsioonikas, kuna igalpool maailmas psühhiaatria kliinikutes (või muudes hoolekanne asutustes, kus on klientideks psüühiliste häiretega inimesed) on väga hästi teada kui teravalt on üleval tubaka küsimus. Arvestades hoolekanne asutuste klientuuri eripära peab lähenemine sellele küsimusele olema kahtlemata hästi läbi mõeldud, terviklik ning kindlasti väga delikaatne.

Asutuse juhtkond ootuspäraselt alustas väga loogilise sammuga, ehk enda asutuse töötajate informeerimisest ning motiveerimisest. Mittesuitsetavate töötajate arvu suurendamine võib olla väga motiveeriv ja kindlust andev eeskuju ka asutuse klientidele suitsetamisest loobumiseks. Aruteluringis on kõlamajäänud idee vajadusest koolitada töötajate hulgas nõustajate gruppi, kes oleksid pädevad anda nõustamistoetust neile, kes on motiveeritud tubakasõltuvusest vabaneda (nii klientidele kui ka enda kolleegidele).

Loodame et asutuse juhtkonnal ning töötajatel koostöös õnnestub välja töötada ning ellu viia toimekas strateegia tubaka küsimuse lahendamisel.

Soovitame neile igati jõudu selles raskes kuid olulises algatuses!

Total votes: 1618

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer