Sa oled siin

Tapa Erikool 26.10 & 2.11.2012 Nõustajate koolitus.

Tapa Erikoolis sai läbi viidud nõustajate baaskoolitus. See on järgmine etapp asutuse tubakaga võitlemise projektis. Töötajate hulgas nõustajad on vajalikud selleks, et noorukitel (kes tahab vabaneda tubaka sõltuvusest) oleks võimalus vabalt saada abi otse koolis. Selleks võib nooruk pöörduda koolituse läbinu erikooli töötaja poole, kellega on temal hea usaldusväärne suhe.

Tubakasõltuvus, nagu kõik teised sõltuvused, vajab komplekset lähenemist. Ei piisa vabaneda vaid „keemilisest-nikotiini sõltuvusest“. On oluline põhjalikult jagu saada niiöelda psühholoogilisest sõltuvusest.

Noorte suitsetamises on „funktsioon“ (ehk see sama psühholoogiline komponent) on isegi rohkem väljendunud kui täiskasvanutel. Noorukid sageli hakkavad suitsetama selleks et paista täiskasvanud, selleks et mitte erineda teistelt (et olla popp), uudishimust ja lihtsalt protesti pärast. Just kaasnevate probleemidega tuleb nõustajal noorega süüviti tegelema. Või vähemalt näidata, et sigaret ei lahenda neid probleeme vaid tekitab juurde veelgi tõsisemaid probleeme!

Nõustaja põhieesmärk noorukiga töös on emotsionaalne tugi, pädeva info andmine, nõustamine, abi kõikide sõltuvusest vabanemise etapide läbimisel, ühiskoos noorukiga tema tubakaga seotud veendumuste analüüs. On vajalik jätkata kuni nooruki silmis sigaret ei kaota kõik temale omistavaid omadusi ning jääb vaid selleks milleks ta on – ehk haritute inimeste lõksuks, hingetute „tubakaparunite“ nikotiini konksuks. Tõtt teades on palju kergem tubakale EI öelda!

 

 

Total votes: 2931

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer